jste zde: úvodní » Garážová vrata » Jak vybrat garážová vrata?


Garážová vrata dotvářejí celkový vzhled rodinných domů, proto byste při jejich výběru měli hledět nejenom na jejich konstrukci, ale také na barvu, materiál a vzor. Pro hezký celkový vzhled by měla garážová vrata ladit s vchodovými dveřmi i okny.

Výběr garážových vrat

Při výběru garážových vrat se lidé nejčastěji zaměřují na jejich cenu. Důležitou roli by však měl hrát typ vrat a jejich spolehlivost. Co se týče kvality a spolehlivosti, rozhodně nevybírejte z těch nejlevnějších. U nízké ceny totiž nemůžete předpokládat vysokou kvalitu i dlouhodobou spolehlivost.

Typy garážových vrat

Před výběrem byste si měli uvědomit, jakému druhu garážových vrat dáte přednost. Na trhu jsou k dispozici garážová vrata sekční, rolovací či výklopná. Každý z těchto typů má své přednosti i zápory. Záleží pouze na Vás a na Vaší garáži, jaký typ vrat bude nejvhodnější.

 • Sekční garážová vrata – vysouvají se buď nahoru ke stropu, nebo do boku, jsou ideální do garáží s nedostatkem místa, jejich hlavní výhodou je dobrá tepelná izolace
 • Rolovací garážová vrata – na rozdíl od sekčních garážových vrat zabírají rolovací ještě méně místa, avšak mají menší tepelnou izolaci
 • Výklopná garážová vrata – patří mezi nejběžnější typ vrat, jejich hlavní výhodou je jejich nízká cena, výklopná garážová vrata vyžadují dostatek prostoru, neboť zaberou více místa než jiné typy vrat

Rozměry garážových vrat

Otvory garáží u novostaveb by měly být přizpůsobené typizovaným rozměrům. Pokud si necháte postavit atypický rozměr, zbytečně zaplatíte navíc za zhotovení garážových vrat s atypickým rozměrem. Přední výrobky nejčastěji vyrábějí garážová vrata v šíři od 240 do 600 cm. Výška vrat většinou bývá v rozmezí 210 – 240 cm. V případě, že potřebujete vyměnit původní garážová vrata u již postavené garáže, může se zde objevit problém spojený s atypickými rozměry. Ne totiž pro každou garáž jsou dostupné všechny typy garážových vrat.

Garážová vrata Hörmann

My našim zákazníkům doporučujeme hlavně garážová vrata Hörmann, která jsou k dispozici ve velkém množství rozměrů, designů a barev včetně pohonů pro vrata Hörmann. Firma Hörmann nabízí také výklopná garážová vrata, která se dají namontovat jak do průjezdového otvor, tak i za otvor.

Výběr garážových vrat je opravdu složitý. Pokud si tedy stále nevíte rady s jejich výběrem, doporučujeme navštívit naší vzorkovnu, nebo nás kontaktovat na zelené lince 800 777 200, kde Vám bezplatně poradí s jejich výběrem.

Demontáž a montáž oken

Výměna oken je celkem rychlý proces. Za předpokladu, že se jedná o menší byt, může být demontáž starých a montáž nových oken otázkou jednoho dne. U většího bytu, rodinného domu nebo při složitějších zednických pracích se může výměna protáhnout, ale maximálně na několik málo dnů. Staré okno je demontováno, nové se osadí, utěsní a proces zakončují začišťovací zednické práce.

Zednické začištění

Pro zajištění estetického vzhledu nově osazených oken do vybouraných otvorů nabízíme kompletní zednické začištění všech dotčených částí vlastním zednickým materiálem. Materiál je vždy zajištěn přímo na konkrétní typ prováděných zednických prací.

Výmalba

Části stěny, které jsou dotčeny výměnou oken, můžeme nově vymalovat, a to dohodnutým typem výrobku nebo materiálem, který má k dispozici přímo zákazník.

Doprava

Nákladními vozy dopravíme výrobky až na místo samotné výměny oken, postaráme se i o donesení oken ke stavebním otvorům – tuto činnost již provádějí montážní pracovníci.

Parotěsné provedení připojovací spáry (prostor mezi oknem a ostěním)

Doporučované provedení připojovací spáry, kdy za použití speciálních pásek a fólií je zabráněno v přístupu vlhkosti do spáry a z toho plynoucímu možnému vlhnutí zdiva včetně zhoršení tepelněizolačních vlastností PUR pěny.

Lešení a manipulační technika

Pro okna, která se montují na těžko přístupných místech, nabízíme zajištění lešení nebo mobilní manipulační techniky, jež nám vždy umožní osadit výrobek na příslušné místo.

Likvidace odpadu

Vybouraná okna, suť, popřípadě i jiný materiál, který vznikl vybouráním původních oken, odneseme z místa montáže a ekologicky zlikvidujeme u odborných a způsobilých likvidačních firem.

Záruční a pozáruční servis

U všech okenních výplní, jež jsou námi montovány, poskytujeme záruku ve výši 60 měsíců. I po uplynutí této záruční lhůty poskytujeme dále pozáruční servis všech takto instalovaných výrobků.

Meziokenní vložky

Zákazníkům nabízíme i výměnu meziokenních izolačních vložek (MIV), které se vyskytují u panelových domů (neprůhledná část mezi dvěma okny). Vložky bývají velmi často v horším technickém stavu než stávající okna, a proto je naprosto nutné při výměně oken provést i výměnu této části fasády.

Vnitřní a vnější parapety

Široký sortiment vnitřních (dřevotřískové, plastové, dřevěné) i vnějších (hliníkové tažené, ohýbané, TiZn,) parapetů umožní zákazníkovi vybrat si pouze typ. Všechny následující činnosti počínaje zaměřením, dopravou a usazením již řešíme my.

Vyzdívání a zateplovací práce

Provádíme i zednické práce včetně zateplování, např. u lodžiových stěn, kde některé již dožívající celodřevěné typy lodžií nahrazujeme vyzděným a zatepleným systémem.

 


 

 • Veškeré montážní činnosti provádíme vyškolenými a dlouhodobě prověřenými pracovníky. Veškeré montážní práce, provádějí naši montážníci, ze kterých u nás ve firmě většina pracuje již více než 10 let. Díky zajištění průběžného školení montážních pracovníků, mají neustále nové informace s veškerými novinkami.
 • Naše nabídka služeb je provázaná a komplexní, protože chceme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. Vždyť kdo by si nepřál během jediného dne mít vyměněná stará okna za nová, zednicky začištěné ostění, osazené nové vnitřní a vnější parapety, sítě proti hmyzu a žaluzie. A to vše od jediného dodavatele.
 • Zákazník samozřejmě může nakoupit okna i bez nabízených služeb spojených s výměnou oken, navíc s možností dopravy až na místo stavby.

 


Důvody, proč nakoupit okna a dveře včetně služeb:

 • minimálně pětiletá záruka na všechny činnosti, které si zákazník objedná (výrobek, zednické začištění, zateplení...)
 • všechny služby provádějí zkušení a proškolení pracovníci
 • všechny související služby a produkty dokáže zajistit a nainstalovat jedna společnost
 • odpadá nutnost koordinace všech činností od samostatných dodavatelů a výmluvy jednoho na druhého
 • stejná je výhoda v uplatňování případných reklamací pouze u jediného subjektu
 • spolehlivý a silný dodavatel, prověřený 18 lety působení na našem trhu
 • nižší sazba DPH ve výši 10 % v porovnání s DPH 20 % u nákupu oken bez služby

   « vrátit se na předchozí stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

+ Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Plzeň

Tel: 420 724 250 938

E-mail: plzen@gatos.cz

Certifik�¡t

Hrádek u Rokycan

Tel: 420 602 440 304

E-mail: hradek@gatos.cz

webdesign a SEO Antstudio.cz

© Všechna práva vyhrazena GATOS stavební montáže s.r.o. - plastová okna, dveře, vrata