jste zde: úvodní » Plastová okna » Zasklení pro plastová okna


Skleněná výplň tvoří největšího plochu každého plastového okna. Z hlediska tepelné a zvukové izolace je výběr správného zasklení tím nejdůležitějším při výběru okna. Mezi nejčastější typy zasklení patří dvojska, trojskla a případně dvojskla se spceiální vnitřní dělící fólií. Jednotlivé druhy zasklení mají různé tepelně izolační a akustické vlastnosti.

Moderní zasklení jsou poměrně komplexním výrobkem a jejich správné rozlišení je nezbytné při výběru plastového okna. Proto byste také měli zohlednit na jaké světové straně bude okno situováno, jaké izolační vlastnosti požadujete, jak moc bude místnost vytápěna nebo jak moc vysoká má být akustická izolace od vnějšího prostředí. 

DvojskloDvojsklo

Dvojsklo, jak už název napovídá, je vyrobeno ze dvou jednoduchých tabulí skla. Mezi tyto tabule je vložen distanční rámeček, který může být různě široký. Záleží na konkrétním oknu. V tomto rámečku je také umístěn důležitý vysoušecí silikagel, který absorbuje případné vodní páry z prostoru mezi skly.

Nedochází tedy k neříjemnému mlžení. Po obvodu je umístěn pružný tmel, který utěsní mezisklení prostory. Použitím různé síly skla a různé šířky mezery, je možné dosáhnout rozdílních tepelně izolačních a akustických vlastností.

složení 1 – nejstandardnější tzv. 1,1

složení 2 – nejstandardnější tzv. 1,0

 

Trojsklo

TrojskloVýrazně lepší izolační vlastnosti mají speciální izolační trojskla. Do meziskelního prostoru dvojskla se přidá další tabule skla a také pokovení. Takové trojsklo může při optimálních šířkách a plnění Kryptonem dosáhnout Ug = 0.5 W/m2K.

Nejlepší pro trojsklou jsou situace, kdy je okno zčásti vystaveno slunečnímu záření a částečně zastíněno. V takové situaci podává ty nejlepší hodnoty. Mezi skelní prostor se vyplňuje už výše zmíněným Kryptonem nebo Argonem.

Trochu problematická je výroba dostatečně širokých skel, proto jsou trojskla cenově mnohem nákladnější než klasická dvojskla. Trojsko je také výrazně těžší než dvojsklo, a proto není vhodné do každého prostoru, protože vyžaduje speciální upevnění. Už jen manipulace s trojsklem je výrazně obtížnější.

 

Trojsklo patří v současnosti k nejzádanějšímu typu zasklení, používá se nejen do pasivních a nízkoenergetických domů. My nabízíme plastová okna Otherm vybavená přesně tímto trojsklem.

Demontáž a montáž oken

Výměna oken je celkem rychlý proces. Za předpokladu, že se jedná o menší byt, může být demontáž starých a montáž nových oken otázkou jednoho dne. U většího bytu, rodinného domu nebo při složitějších zednických pracích se může výměna protáhnout, ale maximálně na několik málo dnů. Staré okno je demontováno, nové se osadí, utěsní a proces zakončují začišťovací zednické práce.

Zednické začištění

Pro zajištění estetického vzhledu nově osazených oken do vybouraných otvorů nabízíme kompletní zednické začištění všech dotčených částí vlastním zednickým materiálem. Materiál je vždy zajištěn přímo na konkrétní typ prováděných zednických prací.

Výmalba

Části stěny, které jsou dotčeny výměnou oken, můžeme nově vymalovat, a to dohodnutým typem výrobku nebo materiálem, který má k dispozici přímo zákazník.

Doprava

Nákladními vozy dopravíme výrobky až na místo samotné výměny oken, postaráme se i o donesení oken ke stavebním otvorům – tuto činnost již provádějí montážní pracovníci.

Parotěsné provedení připojovací spáry (prostor mezi oknem a ostěním)

Doporučované provedení připojovací spáry, kdy za použití speciálních pásek a fólií je zabráněno v přístupu vlhkosti do spáry a z toho plynoucímu možnému vlhnutí zdiva včetně zhoršení tepelněizolačních vlastností PUR pěny.

Lešení a manipulační technika

Pro okna, která se montují na těžko přístupných místech, nabízíme zajištění lešení nebo mobilní manipulační techniky, jež nám vždy umožní osadit výrobek na příslušné místo.

Likvidace odpadu

Vybouraná okna, suť, popřípadě i jiný materiál, který vznikl vybouráním původních oken, odneseme z místa montáže a ekologicky zlikvidujeme u odborných a způsobilých likvidačních firem.

Záruční a pozáruční servis

U všech okenních výplní, jež jsou námi montovány, poskytujeme záruku ve výši 60 měsíců. I po uplynutí této záruční lhůty poskytujeme dále pozáruční servis všech takto instalovaných výrobků.

Meziokenní vložky

Zákazníkům nabízíme i výměnu meziokenních izolačních vložek (MIV), které se vyskytují u panelových domů (neprůhledná část mezi dvěma okny). Vložky bývají velmi často v horším technickém stavu než stávající okna, a proto je naprosto nutné při výměně oken provést i výměnu této části fasády.

Vnitřní a vnější parapety

Široký sortiment vnitřních (dřevotřískové, plastové, dřevěné) i vnějších (hliníkové tažené, ohýbané, TiZn,) parapetů umožní zákazníkovi vybrat si pouze typ. Všechny následující činnosti počínaje zaměřením, dopravou a usazením již řešíme my.

Vyzdívání a zateplovací práce

Provádíme i zednické práce včetně zateplování, např. u lodžiových stěn, kde některé již dožívající celodřevěné typy lodžií nahrazujeme vyzděným a zatepleným systémem.

 


 

  • Veškeré montážní činnosti provádíme vyškolenými a dlouhodobě prověřenými pracovníky. Veškeré montážní práce, provádějí naši montážníci, ze kterých u nás ve firmě většina pracuje již více než 10 let. Díky zajištění průběžného školení montážních pracovníků, mají neustále nové informace s veškerými novinkami.
  • Naše nabídka služeb je provázaná a komplexní, protože chceme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. Vždyť kdo by si nepřál během jediného dne mít vyměněná stará okna za nová, zednicky začištěné ostění, osazené nové vnitřní a vnější parapety, sítě proti hmyzu a žaluzie. A to vše od jediného dodavatele.
  • Zákazník samozřejmě může nakoupit okna i bez nabízených služeb spojených s výměnou oken, navíc s možností dopravy až na místo stavby.

 


Důvody, proč nakoupit okna a dveře včetně služeb:

  • minimálně pětiletá záruka na všechny činnosti, které si zákazník objedná (výrobek, zednické začištění, zateplení...)
  • všechny služby provádějí zkušení a proškolení pracovníci
  • všechny související služby a produkty dokáže zajistit a nainstalovat jedna společnost
  • odpadá nutnost koordinace všech činností od samostatných dodavatelů a výmluvy jednoho na druhého
  • stejná je výhoda v uplatňování případných reklamací pouze u jediného subjektu
  • spolehlivý a silný dodavatel, prověřený 18 lety působení na našem trhu
  • nižší sazba DPH ve výši 10 % v porovnání s DPH 20 % u nákupu oken bez služby

   « vrátit se na předchozí stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

+ Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Plzeň

Tel: 420 724 250 938

E-mail: plzen@gatos.cz

Certifik�¡t

Hrádek u Rokycan

Tel: 420 602 440 304

E-mail: hradek@gatos.cz

webdesign a SEO Antstudio.cz

© Všechna práva vyhrazena GATOS stavební montáže s.r.o. - plastová okna, dveře, vrata