jste zde: úvodní » Služby » Demontáž a montáž oken


Výměna oken je celkem rychlý proces. Za předpokladu, že se jedná o menší byt, může být demontáž starých a montáž nových oken otázkou jednoho dne. U většího bytu, rodinného domu nebo při složitějších zednických pracích se může výměna protáhnout, ale maximálně na několik málo dnů. Staré okno je demontováno, nové se osadí, utěsní a proces zakončují začišťovací zednické práce.

Co taková demontáž a montáž obnáší a na co se má zákazník připravit?

Zákazník nemusí vyklízet celý byt nebo se nějak složitě na tuto akci připravovat. Před příchodem montážníků je pouze nutné vyklidit prostor u oken, která se budou vyměňovat a případně přístupovou cestu (předsíň, vstupní chodbu apod.), aby bylo možné s okny volně projít, aniž by došlo k jejich poškození. Důležitý je i prostor pro dočasné uskladnění nových oken, která montážní firma přinese (stačí vymezit část pokoje, ve kterém se výměna uskuteční, předsíň apod.). Při vlastní demontáži oken nedochází k příliš velkému nepořádku, ale samozřejmě vzniká prach, když se řežou např. železné části. Pak je dobré, aby byl nábytek a předměty v místnosti, kde se výměna oken uskutečňuje, přikryty proti případnému prachu, to se týká především elektroniky. Montážní četa zajišťuje základní ochranu interiéru a podlah, ale pouze v přístupové části a přímo pod okny, která se vyměňují. Po demontáži a osazení nových oken jsou pak ještě prováděny začišťovací zednické práce.

Demontáž stávajících oken

Tato služba obsahuje vybourání původních oken a přípravu stavebního otvoru pro osazení nových oken. Standardní součástí tohoto procesu je zakrytí a ochrana dotčeného prostoru pod demontovaným oknem včetně přístupových komunikací ke stavebnímu otvoru.

Montáž nových oken

Součástí této služby je přinesení oken ke stavebnímu otvoru, osazení oken, jejich ukotvení, vyplnění spáry mezi oknem a ostěním izolační PUR pěnou, konečné seřízení oken a seznámení zákazníka s funkčností a ovládáním výrobků.


  • Veškeré montážní činnosti provádíme vyškolenými a dlouhodobě prověřenými pracovníky. Spolupracujeme s montážními firmami, které provádějí tyto činnosti již více než 15 let. Pro neustálý kontakt montážních pracovníků s novinkami v oboru provádíme jejich průběžné školení.
  • Naše nabídka služeb je provázaná a komplexní, protože chceme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. Vždyť kdo by si nepřál během jediného dne mít vyměněná stará okna za nová, zednicky začištěné ostění, osazené nové vnitřní a vnější parapety, sítě proti hmyzu a žaluzie. A to vše od jediného dodavatele.
  • Zákazník samozřejmě může nakoupit okna i bez nabízených služeb, z toho mu ale nevyplývají žádné výhody.

Důvody,proč nakoupit okna a dveře včetně služeb:

  • minimálně pětiletá záruka na všechny činnosti, které si zákazník objedná (výrobek, zednické začištění, zateplení...)
  • všechny služby provádějí zkušení a proškolení pracovníci
  • všechny související služby a produkty dokáže zajistit a nainstalovat jedna společnost
  • odpadá nutnost koordinace všech činností od samostatných dodavatelů a výmluvy jednoho na druhého
  • stejná je výhoda v uplatňování případných reklamací pouze u jediného subjektu
  • spolehlivý a silný dodavatel, prověřený 18 lety působení na našem trhu
  • nižší sazba DPH ve výši 10 % v porovnání s DPH 20 % u nákupu oken bez služby

   « vrátit se na předchozí stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

+ Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Plzeň

Tel: 420 724 250 938

E-mail: plzen@gatos.cz

Certifik�¡t

Hrádek u Rokycan

Tel: 420 602 440 304

E-mail: hradek@gatos.cz

webdesign a SEO Antstudio.cz

© Všechna práva vyhrazena GATOS stavební montáže s.r.o. - plastová okna, dveře, vrata