jste zde: úvodní » Zelená úsporám


Zelená úsporám  - dotace nejen na zateplení obytných domů

Zelená úsporám je nový projekt Ministerstva životního prostředí, který chce přispět všem, kteří chtějí zateplit svůj dům či byt z důvodu úspory energie na vytápění. Stát Vám může zaplatit až 50% všech nákladů na zateplení rodinného domu či bytu, má to však svá pravidla. Dotace na zateplení rodinného domu 2009, ale i příštích let se tedy nevztahuje na všechny. Dotace Zelená úsporám poběží až do roku 2012.  

Plánujete zateplení domu nebo chystáte přestavbu a rádi byste obdrželi dotace na zateplení?

Čtěte pozorně a třeba i Vy získáte státní dotaci na zateplení rodinného domku nebo bytu. Projekt Zelená úsporám se snaží pomoci všem.

Plánujete zateplení svého domu? Pokud kromě výměny oken plánujete ještě jiné zateplovací úpravy, seznamte se s programem Zelená úsporám, které vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a možná ušetříte. V následujících řádcích Vám představíme nejdůležitější body programu "Zelená úsporám".  Pokud se zateplením ještě váháte, čtěte dál, možná právě pro Vás je připravena dotace na zateplení rodinného domu. Program „Zelená úsporám“ má od svého spuštění 1.4.2009 dobře našlápnuto získat oficiální označení nejlepší dotace na zateplení rodinného domu 2009.
Dotaci na zateplení domu získají všichni, kteří splňují podmínky pro získání dotace Zelená úsporám od 22.4.2009 do 31.12.2012.

Na co přesně je dotace na zateplení rodinného domu či bytu "zelená úsporám" určena?

Program Zelená úsporám zahrnuje 3 oblasti pro možnost získání dotace. Chcete vyměnit plastová okna a zateplit střechu? V tom případě i Vy máte nárok na dotaci. Dotace na zateplení budov, do které spadá také výměna oken je popsaná níže. Pokud chcete získat více informací o dotaci na výstavbu pasivních domů nebo využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody, přejděte přímo na stránky Ministerstva životního prostředí k nejaktuálnějším informacím, na stránky www.zelenausporam.cz.

Komplexní zateplení obálky budovy vedoucí k dosažení nízkoenergetického standardu je zárukou získání dotace na zateplení rodinného domu.

U komplexního zateplení budovy je třeba provést úpravy vedoucí ke snížení roční potřeby na vytápění o 40% a zároveň dosáhnout hodnoty měrné roční potřeby tepla na vytápění nejvýše 70 kWh/m2 u rodinných domů a nejvýše 55 kWh/m2 u bytových domů.

Částečné zateplení také zaručí dotace na zateplení budov
Při částečném zateplení je třeba provést alespoň tři zateplovací úpravy z níže jmenovaných:

 • Zateplení vnějších stěn
 • Zateplení střechy nebo nejvyššího stropu
 • Zateplení stropu nevytápěného sklepa, podlahy nad zeminou nebo nad nevytápěným prostorem, stěn mezi vytápěným a nevytápěným prostorem
 • Výměna oken
 • Pořízení systému nuceného větrání s rekuperací odpadního tepla

Pokud společně se zateplením provedete i výměnu zdroje vytápění, nemusíte provést 3 úpravy z výše jmenovaného seznamu, ale pouze 2.
Nezbytné také je snížení měrné roční potřeby tepla na vytápění alespoň o 20 %. Máte-li nějaké otázky, využijte náš kontaktní formulář.  Podrobné informace najdete v příručce pro žadatele.
http://www.zelenausporam.cz/soubor-ke-stazeni/14/4391-ZU_prirucka01-pro-zadatele_148x210+3_v6.indd.pdf

Za jakých podmínek je pro Vás dotace na zateplení rodinného domu Zelená úsporám přístupná?

 • O dotace mohou žádat pouze vlastníci rodinného domu
 • Dům, na který dotaci žádáte, musí sloužit k bydlení dalších 15 let. (Nesmíte jej použít např. k podnikání)
 • Úpravy musí být dokončeny po 1.4.2009
 • U žadatelů bude prověřováno i to, zdali nedluží nějaké peníze státu či zdravotní pojišťovně

Pozor, kdy nemáte nárok na dotaci na zateplení

 • Dle výpočtů specialisty nedosáhnete na předepsanou úsporu tepla
 • Chcete vyměnit jen stará okna za nová
 • Chystáte se zateplovat právě stavěný dům
 • Zateplujete dům, který není veden jako dům k trvalému bydlení – chatu, chalupu
 • Zateplovací úpravy chcete provádět bez oprávněné firmy ze seznamu odborných dodavatelů
 • Žádáte o dotaci déle než rok po dokončení zateplovacích úprav

Další informace

Firma GATOS stavební montáže s.r.o. je zapsaná do seznamu odborných dodavatelů (SOD).

Demontáž a montáž oken

Výměna oken je celkem rychlý proces. Za předpokladu, že se jedná o menší byt, může být demontáž starých a montáž nových oken otázkou jednoho dne. U většího bytu, rodinného domu nebo při složitějších zednických pracích se může výměna protáhnout, ale maximálně na několik málo dnů. Staré okno je demontováno, nové se osadí, utěsní a proces zakončují začišťovací zednické práce.

Zednické začištění

Pro zajištění estetického vzhledu nově osazených oken do vybouraných otvorů nabízíme kompletní zednické začištění všech dotčených částí vlastním zednickým materiálem. Materiál je vždy zajištěn přímo na konkrétní typ prováděných zednických prací.

Výmalba

Části stěny, které jsou dotčeny výměnou oken, můžeme nově vymalovat, a to dohodnutým typem výrobku nebo materiálem, který má k dispozici přímo zákazník.

Doprava

Nákladními vozy dopravíme výrobky až na místo samotné výměny oken, postaráme se i o donesení oken ke stavebním otvorům – tuto činnost již provádějí montážní pracovníci.

Parotěsné provedení připojovací spáry (prostor mezi oknem a ostěním)

Doporučované provedení připojovací spáry, kdy za použití speciálních pásek a fólií je zabráněno v přístupu vlhkosti do spáry a z toho plynoucímu možnému vlhnutí zdiva včetně zhoršení tepelněizolačních vlastností PUR pěny.

Lešení a manipulační technika

Pro okna, která se montují na těžko přístupných místech, nabízíme zajištění lešení nebo mobilní manipulační techniky, jež nám vždy umožní osadit výrobek na příslušné místo.

Likvidace odpadu

Vybouraná okna, suť, popřípadě i jiný materiál, který vznikl vybouráním původních oken, odneseme z místa montáže a ekologicky zlikvidujeme u odborných a způsobilých likvidačních firem.

Záruční a pozáruční servis

U všech okenních výplní, jež jsou námi montovány, poskytujeme záruku ve výši 60 měsíců. I po uplynutí této záruční lhůty poskytujeme dále pozáruční servis všech takto instalovaných výrobků.

Meziokenní vložky

Zákazníkům nabízíme i výměnu meziokenních izolačních vložek (MIV), které se vyskytují u panelových domů (neprůhledná část mezi dvěma okny). Vložky bývají velmi často v horším technickém stavu než stávající okna, a proto je naprosto nutné při výměně oken provést i výměnu této části fasády.

Vnitřní a vnější parapety

Široký sortiment vnitřních (dřevotřískové, plastové, dřevěné) i vnějších (hliníkové tažené, ohýbané, TiZn,) parapetů umožní zákazníkovi vybrat si pouze typ. Všechny následující činnosti počínaje zaměřením, dopravou a usazením již řešíme my.

Vyzdívání a zateplovací práce

Provádíme i zednické práce včetně zateplování, např. u lodžiových stěn, kde některé již dožívající celodřevěné typy lodžií nahrazujeme vyzděným a zatepleným systémem.

 


 

 • Veškeré montážní činnosti provádíme vyškolenými a dlouhodobě prověřenými pracovníky. Veškeré montážní práce, provádějí naši montážníci, ze kterých u nás ve firmě většina pracuje již více než 10 let. Díky zajištění průběžného školení montážních pracovníků, mají neustále nové informace s veškerými novinkami.
 • Naše nabídka služeb je provázaná a komplexní, protože chceme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. Vždyť kdo by si nepřál během jediného dne mít vyměněná stará okna za nová, zednicky začištěné ostění, osazené nové vnitřní a vnější parapety, sítě proti hmyzu a žaluzie. A to vše od jediného dodavatele.
 • Zákazník samozřejmě může nakoupit okna i bez nabízených služeb spojených s výměnou oken, navíc s možností dopravy až na místo stavby.

 


Důvody, proč nakoupit okna a dveře včetně služeb:

 • minimálně pětiletá záruka na všechny činnosti, které si zákazník objedná (výrobek, zednické začištění, zateplení...)
 • všechny služby provádějí zkušení a proškolení pracovníci
 • všechny související služby a produkty dokáže zajistit a nainstalovat jedna společnost
 • odpadá nutnost koordinace všech činností od samostatných dodavatelů a výmluvy jednoho na druhého
 • stejná je výhoda v uplatňování případných reklamací pouze u jediného subjektu
 • spolehlivý a silný dodavatel, prověřený 18 lety působení na našem trhu
 • nižší sazba DPH ve výši 10 % v porovnání s DPH 20 % u nákupu oken bez služby

   « vrátit se na předchozí stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

+ Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Plzeň

Tel: 420 724 250 938

E-mail: plzen@gatos.cz

Certifik�¡t

Hrádek u Rokycan

Tel: 420 602 440 304

E-mail: hradek@gatos.cz

webdesign a SEO Antstudio.cz

© Všechna práva vyhrazena GATOS stavební montáže s.r.o. - plastová okna, dveře, vrata